khmer eng
  • នីតិកាលទី៤ (២០១៨-២០២៤)

      ការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងសមាជិកព្រឹទ្ធសភាសម្រាប់ នីតិកាលទី៤ ប្រព្រឹត្តទៅនាថ្ងៃទី២៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៨ ។ ជាលទ្ធផលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ទទួលបាននូវអាសនៈទាំងអស់ចំនួន៥៨ សម្រាប់៨ភូមិភាគ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ។

      សម្រាប់នីតិកាលទី៤ សមាជិកព្រឹទ្ធសភាសរុបមានចំនួន៦២រូប បង្កើន០១អាសនៈ នៅមណ្ឌលភូមិភាគទី៧ (៥៨រូប ជ្រើសតាំងដោយការបោះឆ្នោត ០២រូបចាត់តាំងដោយព្រះមហាក្សត្រ ០២រូបជ្រើសតាំងដោយរដ្ឋសភា តាម មតិភាគច្រើនដោយប្រៀប) ស្របគ្នានឹងរដ្ឋសភាបង្កើន០២អាសនៈនៅមណ្ឌលខេត្តព្រះសីហនុ (រដ្ឋសភានីតិកាលទី៦ មានសមាជិកសរុប ចំនួន១២៥រូប) ។

      ព្រឹទ្ធសភានីតិកាលទី៤ បានបើកសម័យប្រជុំដំបូង នាថ្ងៃទី២៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០១៨ ក្រោមព្រះរាជាធិបតីភាព ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ របស់ព្រះករុណាព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ។ ក្នុងចំណោមសមាជិកព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៤ ទាំង៦២រូប មានសមាជិកា ចំនួន ១០រូប ។

    សម្គាល់ :

      សមាសភាពថ្នាក់ដឹកនាំព្រឹទ្ធសភា មានសម្តេចវិបុល សេនាភក្តី សាយ ឈុំ ជាប្រធាន ឯកឧត្តម នៃ ប៉េណា ជា អនុប្រធានទី១ និងឯកឧត្តម ទេព ងន ជាអនុប្រធានទី២ ។

       នៅថ្ងៃទី២៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៨ ឯកឧត្តម នៃ ប៉េណា អនុប្រធានទី១ព្រឹទ្ធសភា បានទទួលមរណភាព ។ ក្នុងសម័យ ប្រជុំព្រឹទ្ធសភាជាវិសាមញ្ញ នាថ្ងៃទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៨ ឯកឧត្តម ស៊ឹម កា ត្រូវបានព្រឹទ្ធសភាធ្វើការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសជាអនុប្រធានទី១ព្រឹទ្ធសភា ។

    អនុប្រធានទី១ព្រឹទ្ធសភា
    ឯកឧត្តម ស៊ឹម កា
    អនុប្រធានទី២​ព្រឺទ្ធសភា
    ឯកឧត្ដម ទេព ងន

    គណៈកម្មការសិទ្ធិមនុស្ស ទទួលពាក្យបណ្តឹង និងអង្កេត (គណៈកម្មការទី១)

    ឯកឧត្តម យ៉ង់ សែម
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្តម ខៀវ មុត
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម ណាំ ទុំ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្ដម ថុង ចន់
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម ជឹម លាវ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការសេដ្ឋកិច្ច ហិរញ្ញវត្ថុ ធនាគារ និងសវនកម្ម (គណៈកម្មការទី២)

    ឯកឧត្តម ជា ជេដ្ឋ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្ដម ឈួន ឡេង
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម គិន ណែត
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម ហេង បូរ៉ា
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម ញ៉ូវ សុង
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការផែនការ វិនិយោគ កសិកម្ម ធនធានទឹក ឧតុនិយម អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និង បរិស្ថាន (គណៈកម្មការទី៣)

    ឯកឧត្តម ម៉ុង ឫទ្ធី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្តម ចាន់ ណារ៉េត
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    លោកជំទាវ កង សៅរ៍ធន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម ច្រឹង គ៊ឹមស្រ៊ាន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម លី សារី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការមហាផ្ទៃ ការពារជាតិ ទំនាក់ទំនងរដ្ឋសភា ព្រឹទ្ធសភា អធិការកិច្ច និងមុខងារសាធារណៈ (គណៈកម្មការទី៤)

    ឯកឧត្តម សុខ ឥសាន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្តម ប៉ុល លឹម
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម អន ស៊ុំ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម សត ណាឌី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម មួង ប៉យ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការកិច្ចការបរទេស សហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ ឃោសនាការ និងព័ត៌មាន (គណៈកម្មការទី៥)

    លោកជំទាវ ទី បូរ៉ាស៊ី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្តម ឈិត គឹមយាត
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម ឆាយ វណ្ណា
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    លោកជំទាវ ឃួន ឃុនឌី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    លោកជំទាវ ជា ច័ន្ទទេវី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការនីតិកម្ម និងយុត្តិធម៌ (គណៈកម្មការទី៦)

    ឯកឧត្ដម អ៊ុក ប៊ុនឈឿន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្ដម អាយ ខន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម គឹម ធា
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម អ៊ុក​ គង់
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម ស្រី បេន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ (គណៈកម្មការទី៧)

    ឯកឧត្ដម ម៉ុម ជឹមហ៊ុយ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្តម ម៉ាន់ ឈឿន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម ឈើយ ចាន់ណា
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្ដម ឡៅ ឆន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម អ៊ឹង លាងហ៊ួ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការសុខាភិបាល សង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន យុវនីតិសម្បទា ការងារ បណ្តុះបណ្តាល វិជ្ជាជីវៈ និងកិច្ចការនារី (គណៈកម្មការទី៨)

    លោកជំទាវ មាន សំអាន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្ដម ប្រាក់ ចំរើន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    លោកជំទាវ មុំ សណ្តាប់
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម ទេព យុទ្ធី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្ដម សាយ បូរិន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការសាធារណការ ដឹកជញ្ជូន អាកាសចរស៊ីវិល ប្រៃសណីយ៍ ទូរគមនាគមន៍ ឧស្សាហកម្ម រ៉ែ ថាមពល ពាណិជ្ជកម្ម រៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ (គណៈកម្មការទី៩)

    ឯកឧត្តម គង់ សារាជ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្ដម ម៉ែន ស៊ីផាន់
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម ទឹម ផន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម ញ៉ែម សាម៉ន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    លោកជំទាវ ស៊ី វណ្ណថា
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    គណៈកម្មការអង្កេត បោសសម្អាត និងប្រឆាំងអំពើពុករលួយ (គណៈកម្មការទី១០)

    ឯកឧត្តម ម៉ម ប៊ុននាង
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    ប្រធាន

    ឯកឧត្តម ហែម ខន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    អនុប្រធាន

    ឯកឧត្តម ឡាន់ ឆន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    លេខាធិការ

    ឯកឧត្តម សួន លន់
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    លោកជំទាវ ឯម ផលាមុន៊ី
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    សមាជិក សមាជិកា ព្រឹទ្ធសភានៅក្រៅគណៈកម្មការ

    លោកជំទាវ អ៊ុំ សូម៉ានីន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    លោកជំទាវ ទេព្វ សំអូន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម ណយ ស្រូន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម ឡាវ ម៉េងឃីន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម លី យ៉ុងផាត់
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្តម កុក អាន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ឯកឧត្ដម សួន មាន
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    ព្រះអង្គម្ចាស់ នរោត្តម ប្រីយសោភ័ណ្ឌ
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក

    លោកជំទាវ ចឹក ហេង
    ថ្ងៃខែឆ្នាំកំណើត:

    សមាជិក