• ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន អនុប្រធានទី១ នៃព្រឹទ្ធសភា និង ជាប្រធានក្រុមមិត្តភាពកម្ពុជា-បារាំង ហើយជាអនុប្រធានសភាប្រើភាសាបារាំង ព្រមទាំងក្នុងឋាន:ឯកឧត្តមជាប្រធានគណៈប្រតិភូ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រៀមជាមួយសមាជិក/សមាជិកាព្រឹទ្ធសភា និងជាអនុប្រធាន និង ជាសមាជិក/សមាជិកាក្រុមមិត្តភាពកម្ពុជា-បារាំងក្នុងគណៈប្រតិភូ
ថ្ងៃទី៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង១៦:០០នាទី ដល់ម៉ោង១៧:០០នាទី នៅសណ្ឋាគារ Trianon Rive Gauche ទីក្រុងប៉ារីស សាធារណរដ្ឋបារាំង ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន អនុប្រធានទី១ នៃព្រឹទ្ធសភា និង ជាប្រធានក្រុមមិត្តភាពកម្ពុជា-បារាំង ហើយជាអនុប្រធានសភាប្រើភាសាបារាំង ព្រមទាំងក្នុងឋាន:ឯកឧត្តមជាប្រធានគណៈប្រតិភូ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រៀមជាមួយសមាជិក/សមាជិកាព្រឹទ្ធសភា និងជាអនុប្រធាន និង ជាសមាជិក/សមាជិកាក្រុមមិត្តភាពកម្ពុជា-បារាំងក្នុងគណៈប្រតិភូ ដើម្បីពិនិត្យឯកសារទាំងអស់សម្រាប់ទស្សនកិច្ចសិក្សានៅ សាធារណរដ្ឋបារាំង ពីថ្ងៃទី ៧ ដល់ថ្ងៃទី ៩ និង បូរីក្សត្រលុកសំបួគ នៅថ្ងៃទ៩ ដល់ថ្ងៃទី ១១ ខែតុលាឆ្នាំ ២០២៤ តាមសេចក្តីអញ្ជើញនៃភាគីមិត្ត។