• ឯកឧត្តម អ៊ុន វណ្ណា អញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខសពលោក សុខ គ្រឿន សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំព្រៃផ្ដៅ ស្រុកព្រៃកប្បាស ខេត្តតាកែវ
នាព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥
ឯកឧត្តម អ៊ុន វណ្ណា តំណាងក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៥ បានអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខដល់ក្រុមគ្រួសារនៃសព លោក សុខ គ្រឿន សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំព្រៃផ្ដៅ ស្រុកព្រៃកប្បាស ខេត្តតាកែវ ដែលបានទទួលមរណភាពកាលពីរសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយរោគាពាធ នៅភូមិព្រៃផ្ដៅខាងត្បូង ឃុំព្រៃផ្តៅ ស្រុកព្រៃកប្បាស ខេត្តតាកែវ។
ក្នុងនាមតំណាងឱ្យក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៥ ឯកឧត្តម បាននាំយកបច្ច័យចូលបុណ្យសពសរុបចំនួន១,០០០,០០០៛ ក្នុងនោះថវិកាក្រុម ចំនួន៥០០,០០០៛ ថវិកាផ្ទាល់របស់ឯកឧត្តម ឈួន ឆាម អនុប្រធានក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៥ ចំនួន២០០,០០០៛ និងថវិកាផ្ទាល់របស់ឯកឧត្តម អ៊ុន វណ្ណា រួមជាមួយក្រុមការងារខេត្តតាកែវចុះមូលដ្ឋានឃុំព្រៃផ្តៅ ស្រុកព្រៃកប្បាស ចំនួន៣០០,០០០៛ផងដែរ។