• ឯកឧត្តម កែវ ចាន់ណា អគ្គនាយក នៃអគ្គានាយកដ្ឋានព័ត៌មាន និងទំនាក់ទំនងសាធារណៈបានរៀបចំបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី មូលដ្ឋានសន្តិសុខព័ត៌មានវិទ្យា
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី៣០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២០ នៅសាលសិក្ខាសាលាជាប់បណ្ណាល័យ វិមានព្រឹទ្ធសភា អគ្គលេខាធិការដ្ឋានព្រឹទ្ធសភា សហការជាមួយនឹងនាយកដ្ឋានសន្តិសុខព័ត៌មានវិទ្យានៃក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ និងការិយាល័យប្រឆាំងបទល្មើសព័ត៌មានវិទ្យានៃស្នងការ រាជធានីភ្នំពេញ បានរៀបចំបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពី «មូលដ្ឋានសន្តិសុខព័ត៌មានវិទ្យា» ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម កែវ ចាន់ណា អគ្គនាយក នៃអគ្គានាយកដ្ឋានព័ត៌មាន និងទំនាក់ទំនងសាធារណៈ ដោយមានសិក្ខាកាមជាមន្ត្រីរាជការមកពីខុទ្ទការល័យថ្នាក់ដឹកនាំទាំងបី និងអង្គាភាពចំណុះអគ្កលេខាធិការដ្ឋានព្រឹទ្ធសភា សរុបចំនួន១១២នាក់។
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ ប្រព្រឹត្តទៅរយៈពេលពីថ្ងៃ ដោយមានការធ្វើឧទ្ទេសនាមដោយលោក ហេង ម៉ារ៉ា ជំនួនការស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ស្តីពី The Evolution of Cyber Threat លោក គឹម អាន អនុប្រធាននាយកដ្ឋានសន្តិសុខបច្ចេកវិទ្យាគមនាគមន៍ និងព័ត៌មាន (MPTC) ស្តីពី Security Awareness និងលោក តាន់ សុភ័ក្រ អនុប្រធាន