• ឯកឧត្តម អ៊ុ សារឹទ្ធ និងលោកជំទាវ មុំ សណ្តាប់ អញ្ជើញចូលរួមពិធីបើកសិក្ខាសាលា ស្តីពី ការចូលរួមរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ និងសភាបើកចំហសម្រាប់អភិបាលកិច្ចប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងឆ្លើយតប
នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសណ្ឋាគារLaôtel ឯកឧត្តម អ៊ុំ សារឹទ្ធ ប្រធានគណៈកម្មការទី៩ព្រឹទ្ធសភា និងលោកជំទាវ មុំ សណ្តាប់ សមាជិកាគណៈកម្មការទី៦ព្រឹទ្ធសភា បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបើកសិក្ខាសាលា ស្តីពី ការចូលរួមរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ និងសភាបើកចំហសម្រាប់អភិបាលកិច្ចប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងឆ្លើយតប ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម Sanya PRASEUTH ប្រធានគណៈកិច្ចការបរទេសនៃរដ្ឋសភា ទីក្រុងវៀងចន្ទន៍ សាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យប្រជាមានិតឡាវ អមដោយមតិស្វាគមន៍ដោយលោកជំទាវ Amélia LAKRAFI អគ្គប្រតិភូសភាប្រើភាសាបារាំងតាមប្រព័ន្ធនិម្មិត លោក Kaloyan KOLEV តំណាងអង្គការអន្តរជាតិហ្រ្វង់កូហ្វូនប្រចាំតំបន់អាស៊ី-ប៉ាស៊ីហ្វិក និងលោក YI Chanprasnar នាយកប្រតិបត្តិមជ្ឈមណ្ឌលសភាអាស៊ី ដោយមានការចូលរួមពីសមាជិក សមាជិកាតំបន់អាស៊ី-ប៉ាស៊ីហ្វិក រួមមាន៖វៀតណាម ឡាវ ថៃឡងដ៍ និងអង្គការសង្គមស៊ីវិល។