• លោកជំទាវ មាន សំអាន បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងលើកទឹកចិត្តដល់ក្រុមគ្រូពេទ្យដែលកំពុងបំពេញការងារប្រចាំការនៅមណ្ឌលសុខភាពព្រែកចង្ក្រាន ស្រុកសុីធរកណ្តាល ខេត្តព្រៃវែង
នារសៀលថ្ងៃអាទិត្យទី២៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ លោកជំទាវ មាន សំអាន ប្រធានក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៦ និងជាប្រធានគណៈកម្មការទី៨ ព្រឹទ្ធសភា និងឯកឧត្តម ទឹម ផន សមាជិកក្រុម អមដំណើរដោយលោក នួន ថូ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុកសុីធរកណ្តាល បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងលើកទឹកចិត្តដល់ក្រុមគ្រូពេទ្យដែលកំពុងបំពេញការងារប្រចាំការនៅមណ្ឌលសុខភាពព្រែកចង្ក្រាន ក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងជម្ងឺកូវីដ-១៩ នៅស្រុកសុីធរកណ្តាល ខេត្តព្រៃវែង ដែលមានអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩ កំពុងសម្រាកព្យាបាលសរុបចំនួន ១៨នាក់ (ស្រី ០៨នាក់)។
លោកជំទាវ ឯកឧត្តម បានមានប្រសាសន៍ថ្លែងការកោតសរសើរ និងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះការខិតខំប្រឹងប្រែងយកចិត្តទុកដាក់ក្នុងការបំពេញការងារដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងជម្ងឺកូវីដ-១៩ នៅក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកសុីធរកណ្តាលរបស់ក្រុមគ្រូពេទ្យ និងមន្ត្រីប្រចាំការទាំងអស់។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ លោកជំទាវ ឯកឧត្តម បានយកអំណោយប្រគល់ជូនរួមមាន ៖ ម៉ាស១៥ប្រអប់  ប្រេងឆាចំណុះ២០លីត្រ១ប៊ីដុង ទឹកត្រីចំណុះ៥លីត្រ២ប៊ីដុង ទឹកប្រេងខ្យងចំណុះ៥លីត្រ២ប៊ីដុង ទឹកសុីអុីវចំណុះ៥លីត្រ២ប៊ីដុង ប៊ីចេង ៣គីឡូ១កញ្ចប់ ម្រេច១កែវធំ មី៨កេស ទឹកបរិសុទ្ធវីតាល់ចំណុះ៥០០ml ៨កេស និងថវិកាចំនួន ១លានរៀលផងដែរ។