• អនុវត្ត​តាម​មតិ​ណែនាំ​ដ៏​ខ្ពង់​ខ្ពស់​របស់​លោកជំទាវ មាន សំអាន ប្រធាន​គណៈ​កម្មការ​ទី៨ ព្រឹទ្ធសភា លោកជំទាវ មុំ សណ្តាប់ លេខាធិការ​គណៈកម្មការ បាន​អញ្ជើញ​ដឹក​នាំ​ប្រជុំ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ការងារ​របស់​លេខាធិការ​ដ្ឋាន​អម​គណៈ​កម្មការ ដើម្បី​ត្រៀម​លក្ខណៈ​សម្រាប់​ការ​ពិនិត្យ​សិក្សា​លើ​សេចក្តី​ព្រាង​ច្បាប់​ពាក់​ព័ន្ធ​នឹង​វិស័យ​ជា​សមត្ថកិច្ច​របស់​គណៈ​កម្មការ
នាព្រឹកថ្ងៃទី០៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ អនុវត្តតាមមតិណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោកជំទាវ មាន សំអាន ប្រធានគណៈកម្មការទី៨ ព្រឹទ្ធសភា លោកជំទាវ មុំ សណ្តាប់ លេខាធិការគណៈកម្មការ បានអញ្ជើញដឹកនាំប្រជុំត្រួតពិនិត្យការងាររបស់លេខាធិការដ្ឋានអមគណៈកម្មការ ដើម្បីត្រៀមលក្ខណៈសម្រាប់ការពិនិត្យសិក្សាលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យជាសមត្ថកិច្ចរបស់គណៈកម្មការនាពេលខាងមុខ នៅសាលប្រជុំគណៈកម្មការទី៨ ព្រឹទ្ធសភា អាគារ E (ជាន់ទី២)។
កិច្ចប្រជុំនេះ ប្រព្រឹត្តទៅដោយមានការចូលរួមពីឯកឧត្តម ទេព យុទ្ធី សមាជិកគណៈកម្មការ និងលោក ងួន សុគន្ធារិទ្ធ ប្រធានលេខាធិការដ្ឋានអមគណៈកម្មការ។