• សមាជិក សមាជិកាព្រឹទ្ធសភា អញ្ជើញចាក់វ៉ាក់សាំងកូវីដ-១៩ នៅមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែត
នាព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម យ៉ង សែម ប្រធានគណៈកម្មការទី១ ឯកឧត្តម ខៀវ មុត អនុប្រធានគណៈកម្មការទី១ ឯកឧត្តម ណាំ ទុំ លេខាធិការគណៈកម្មការទី១ ឯកឧត្តម ថុង ចន់ សមាជិកគណៈកម្មការទី១ ឯកឧត្តម ជឹម លាវ សមាជិកគណៈកម្មការទី១ ឯកឧត្តម ជា ជេដ្ឋ ប្រធានគណៈកម្មការទី២ ឯកឧត្តម ឈួន ឡេង អនុប្រធានគណៈកម្មការទី២ ឯកឧត្តម គិន ណែត លេខាធិការគណៈកម្មការទី២ ឯកឧត្តម ម៉ុង ឬទ្ធី ប្រធានគណៈកម្មការទី៣ ឯកឧត្តម ចាន់ ណារ៉េត អនុប្រធានគណៈកម្មការទី៣ លោកជំទាវ កង សៅរ៍ធន លេខាធិការគណៈកម្មការទី៣ ឯកឧត្តម ច្រឹង គឹមស៊្រាង សមាជិកគណៈកម្មការទី៣ ឯកឧត្តម លី សារី សមាជិកគណៈកម្មការទី៣ ឯកឧត្តម មួង ប៊យ សមាជិកគណៈកម្មការទី៤ និងឯកឧត្តម អ៊ុក ប៊ុនឈឿន ប្រធានគណៈកម្មការទី៦ បានអញ្ជើញចាក់វ៉ាក់សាំងប្រឆាំងជំងឺកូវីដ-១៩ នៅមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែត ឯកឧត្តម លោកជំទាវ សមាជិក សមាជិកាព្រឹទ្ធសភា សរុបចំនួន១៥រូប។
វ៉ាក់សាំងដែលឯកឧត្តម លោកជំទាវ សមាជិក សមាជិកាព្រឹទ្ធសភា បានចាក់នាពេលនេះ គឺជាវ៉ាក់សាំងអាស្ត្រាហ្សេនីកា (Astrazeneca) ដែលជាជំនួយរបស់អង្គការសុខភាពពិភពលោក (WHO) តាមរយៈមជ្ឈមណ្ឌលកូវ៉ាក់ (COVAX Facility)។