• ឯកឧត្ដម ឈើយ ចាន់ណា ជាលេខាធិការក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៤បានរៀបចំកម្មវិធីប្រគល់ឯកសណ្ឋាន និងសម្ភារៈជូនដល់ប្រជាការពារភូមិជាប់ព្រំដែនចំនួន៥ រួមមានភូមិតេជោភ្នំឆ័ត្រ ភូមិចំការគ ភូមិល្បើកស្វាយ នៃឃុំស្វាយចេក និងភូមិបឹងស្នោ ភូមិចក់ពួក នៃឃុំស្លក្រាម ក្រោម
នារសៀលថ្ងៃទី១៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅបរិវេណសាលាស្រុកស្វាយចេក បានរៀបចំកម្មវិធីប្រគល់ឯកសណ្ឋាន និងសម្ភារៈជូនដល់ប្រជាការពារភូមិជាប់ព្រំដែនចំនួន៥ រួមមានភូមិតេជោភ្នំឆ័ត្រ ភូមិចំការគ ភូមិល្បើកស្វាយ នៃឃុំស្វាយចេក និងភូមិបឹងស្នោ ភូមិចក់ពួក នៃឃុំស្លក្រាម ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្ដម ឈើយ ចាន់ណា លេខាធិការគណៈកម្មការទី៧ព្រឹទ្ធសភា និងជាលេខាធិការក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៤ ឯកឧត្ដម អុឹម ស៊ីថុល រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្វាយចេក ឯកឧត្ដម អ៊ុង សំអាត រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ឯកឧត្ដម វ៉ា ពិសី អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ឯកឧត្ដម សួន សុវណ្ណ ប្រធានរដ្ឋបាលព្រៃឈើ នៃក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក រ៉ែម វីរៈ ស្នងការរងនគរបាលខេត្ដ លោក ដា ទឹង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក លោក លឿង សុភក្ដិ អភិបាលស្រុក បានជូនឯកសណ្ឋាន ៦៥ កំប្លេរ( ខោ អាវ មួក ខ្សែក្រវ៉ាត់) អាយកូម ៤៥ គ្រឿងនិង ដំបងភ្លើងចរាចរណ៍ ២០ ។