• ឯកឧត្តម អ៊ឹង លាងហ៊ួ បានអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធឯកឧត្តម សុក សុខា អតីតអនុប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំបុណ្យជាតិ-អន្តរជាតិ ដែលត្រូវជាឪពុកក្មេក សម្ដេចមហាមន្ត្រី គុយ សុផល ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព្រះបរមរាជវាំង ដែលបានទទួលមរណៈភាព
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម អ៊ឹង លាងហ៊ួ សមាជិកគណៈកម្មការទី៧ ព្រឹទ្ធសភា បានអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធឯកឧត្តម សុក សុខា អតីតអនុប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំបុណ្យជាតិ-អន្តរជាតិ ដែលត្រូវជាឪពុកក្មេក សម្ដេចមហាមន្ត្រី គុយ សុផល ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព្រះបរមរាជវាំង ដែលបានទទួលមរណៈភាពកាលពីថ្ងៃទី២៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្នុងជន្មាយុ ៩០ឆ្នាំ ដោយជរាពាធ។ ក្នុងឱកាសដ៏សែនក្រៀមក្រំបំផុតនេះ ឯកឧត្តម បានចូលរួមរំលែកមរណៈទុក្ខជាមួយសម្ដេចមហាមន្ត្រី និងលោកជំទាវព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ និងឧទ្ទិសបួងសួងសូមវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម សុក សុខា បានទៅកាន់សុគតិភពកុំបីឃ្លៀងទៀតឡើយ។