• ឯកឧត្តម ឈើយ ចាន់ណា លេខាធិការគណៈកម្មការទី៧ ព្រឹទ្ធសភា និងជាលេខាធិការក្រុម សមាជិកព្រឹទ្ធសភា ប្រចាំភូមិភាគទី៤ បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្ដម កែ គឹមយ៉ាន អ្នកតំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងជាឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្យនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងផ្ដល់នូវសម្ភារៈគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគដល់កងទ័ពជួរមុខទិសទី១
នាអាទិត្យ ថ្ងៃទី២៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម ឈើយ ចាន់ណា លេខាធិការគណៈកម្មការទី៧ ព្រឹទ្ធសភា និងជាលេខាធិការក្រុម សមាជិកព្រឹទ្ធសភា ប្រចាំភូមិភាគទី៤ បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្ដម កែ គឹមយ៉ាន អ្នក តំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងជាឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្យ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងផ្ដល់នូវសម្ភារៈ គ្រឿងឧបភោគ បរិភោគដល់កងទ័ពជួរមុខទិសទី១ លើមូលដ្ឋានខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។ ជាមួយនេះក៏មានការអញ្ជើញរួមផងដែរ ឯកឧត្ដម អ្នកតំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត ក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយមូលដ្ឋានខេត្ត ។ ការឧបត្ថម្ភលើកទី១ រួមមាន ដីភ្នំ ចំនួន១៥០ ឡាន= ៣ ០០០ដុល្លារ, ថ្ម១×២ ចំនួន០៩ ឡាន= ២ ៩៧០ដុល្លារ, ថ្ម៤×៦ចំនួន ០៧ ឡាន= ១ ៥៤០ដុល្លារ, ថ្មMix ចំនួន៣០ ឡាន= ៥ ២៨០ដុល្លារ, សរុប = ១២ ៧៩០ដុល្លារ និងលើកទី២ ត្រីចំហុយ ចំនួន៦០០កញ្រ្ចែង, ទឹកសុទ្ធ ចំនួន១ ០០០កេស, បន្លែចំនួន ២៧០គីឡូក្រាម, ប្រហុក ចំនូន ១៧៤គីឡូក្រាម, សៀង ចំនូន ១ ០០០គីឡូក្រាម, អង្រឹង មុង ចំនួន៥០០ អង្រឹង, មុង ចំនួន៤០០មុង, សាប៊ូលាងដៃ ចំនួន2០កេស និងថវិកា ចំនួន ៣៥ ០០០ ០០0 រៀល។