• ឯកឧត្ដម ឈើយ ចាន់ណា អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងចែកអំណោយដល់បងប្អូន លោកយាយ លោកតាជួបការលំបាកក្នុងពេលដែលមានបញ្ហាសង្រ្គាមចាប់ផ្ដើមឡើងតាមព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ
នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម ឈើយ ចាន់ណា លេខាធិការគណៈកម្មការទី៧ព្រឹទ្ធសភា និងជាលេខាធិការក្រុមសមជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៤ រួមជាមួយឯកឧត្ដម ចាន់ សុវុឌ្ឍ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ឯកឧត្ដម ប្លែក វារី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត្ដម អ៊ុ រាត្រី អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយមូលដ្ឋានខេត្ត បន្ទាយមានជ័យ បានអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងចែកអំណោយដល់បងប្អូន លោកយាយ លោកតាជួបការលំបាកក្នុងពេលដែលមានបញ្ហាសង្រ្គាមចាប់ផ្ដើមឡើងតាមព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃពីថ្ងៃទី២៤-២៨ ខែកក្កដា កន្លងផុតថ្មីៗនេះ ចំនួន៦០០គ្រួសារ ១គ្រួសារទទួលបាន អង្ករ២៥គីឡូក្រាម មី១កេស ទឹកត្រី១យួរ ទឹកស៊ីអ៉ីវ១យួរ ត្រីខ១យួរ និងទឹកបរិសុទ្ធ១កេស ស្ថិតនៅទីតាំងវិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែន ម៉ាឡៃ ឃុំម៉ាឡៃ ស្រុកម៉ាឡៃ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។