• លោកជំទាវបណ្ឌិត ចាន់ សុទ្ធាវី អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដែលបានវិលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ
នាព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវបណ្ឌិត ចាន់ សុទ្ធាវី ប្រធានគណៈកម្មការនីតិកម្ម និងយុត្តិធម៌នៃព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានក្រុមការងារចលនាស្ត្រី និងកិច្ចការច្បាប់ក្រុងសំពៅពូន បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដែលបានវិលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ នៅសង្កាត់ជ្រោយតាកែវ ក្រុងសំពៅពូន ខេត្តកណ្តាល ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី លោកជំទាវ សួស សារ៉ាម សមាជិកាព្រឹទ្ធសភា ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី ជាអនុប្រធាន និងសមាជិក សមាជិកានៃក្រុមការងារចលនាស្ត្រី និងកិច្ចការច្បាប់ក្រុងសំពៅពូន។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ លោកជំទាវបណ្ឌិត បានពាំនាំនូវការផ្ដាំផ្ញើការសាកសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ប្រធានព្រឹទ្ធសភា ឯកឧត្តមអនុប្រធានទី១ ព្រឹទ្ធសភា និងឯកឧត្តមបណ្ឌិតអនុប្រធានទី២ ព្រឹទ្ធសភា ព្រមទាំងបានថ្លែងអំណរគុណ នូវស្មារតីសាមគ្គីភាពខ្ពស់របស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងមូលដ្ឋាន និងឆន្ទៈគាំទ្រ ជឿជាក់លើថ្នាក់ដឹកនាំ រាជរដ្ឋាភិបាល  និងវីរកងទ័ពជួរមុខ។
នៅក្នុងជំនួបនោះ លោកជំទាវបណ្ឌិត និងក្រុមការងារ  បានផ្តល់មតិយោបល់ ជួយសម្របសម្រួល និងជួយដោះស្រាយទាក់ទងនឹងការផ្តល់សេវាផ្សេងៗ ជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដែលបានវិលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ ដូចជា៖