• ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ធន់ វឌ្ឍនា បានអញ្ជើញចុះទៅពិនិត្យលទ្ធភាពការពង្រីកសក្តានុពលក្នុងការចិញ្ចឹមត្រី និងកែច្នៃត្រី ក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
នាព្រឹកថ្ងៃទី៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ធន់ វឌ្ឍនា អនុប្រធានទី២ ព្រឹទ្ធសភា អមដំណើរដោយថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្ត និងមន្ត្រីខុទ្ទកាល័យ បានអញ្ជើញចុះទៅពិនិត្យស្រះចិញ្ចឹមត្រី និងការកែច្នៃត្រី ក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដើម្បីពិនិត្យលទ្ធភាពក្នុងការពង្រីកទីផ្សារផ្គត់ផ្គង់បន្ថែម។
បច្ចុប្បន្ននេះ ផលិតផលខ្មែរមួយចំនួន បាននិងកំពុងដាក់ផ្គត់ផ្គង់នៅតាមទីផ្សារ និងទទួលបានការគាំទ្រច្រើនពីសំណាក់អតិថិជនក្នុងស្រុក ជាពិសេសក្នុងបរិបទនៃជម្លោះព្រំដែន កម្ពុជា-ថៃ ដែលកម្ពុជាមិនគ្រាន់តែមានឱកាសជំរុញការផលិតទំនិញបន្ថែមប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងអាចជំរុញការគាំទ្រផលិតផលខ្មែរផងដែរ។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ធន់ វឌ្ឍនា បានលើកទឹកចិត្ត ដល់ម្ចាស់កសិដ្ឋានចិញ្ចឹមត្រី និងសិប្បករកែច្នៃត្រី ឱ្យបន្តខិតខំប្រឹងប្រែងចិញ្ចឹមត្រី និងកែច្នៃត្រីប្រកបដោយអនាម័យ និងគុណភាព ដើម្បីផ្គត់ផ្គង់លើទីផ្សារនូវអាហារសម្រាប់សុខភាព ជាពិសេសជំនួសទំនិញនាំចូលមួយចំនួនពីខាងក្រៅស្រុក។