• លោកជំទាវបណ្ឌិត​ អ៊ុក​ ម៉ាលី អញ្ជេីញសួរសុខទុក្ខ​ និងនាំយកថវិកា​ សម្ភារៈ​​ជូនប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយព្រឹត្តិការណ៍បាញ់ប្រហារពីយោធាថៃ
នាល្ងាចថ្ងៃទី១៤​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០២៥​ លោកជំទាវបណ្ឌិត​ អ៊ុក​ ម៉ាលី​ សមាជិកាគណៈកម្មការទី២​ព្រឹទ្ធសភា​ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត​ ប៊ុន​ រ៉ានី​ ហ៊ុនសែន​ ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ បានអញ្ជេីញសួរសុខទុក្ខ​ និងនាំយកថវិកា​ សម្ភារៈ​មួយចំនួន​ជូនប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយព្រឹត្តិការណ៍បាញ់ប្រហារពីយោធាថៃ នៅភូមិព្រៃចាន់ ដែលកំពុងព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែត។
តាមរយៈលោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី, សម្ដេចកិត្ដិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន បានសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខតាមទូរស័ព្ទផ្ទាល់ជាមួយប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះទាំង៣រូប និងជូនពរឱ្យឆាប់ជាសះស្បើយ ពិសេសសម្រាកព្យាបាលឱ្យបានល្អប្រសើរ​ ដោយកុំមានការព្រួយបារម្ភ។ ក្នុងឱកាសនេះ​ សម្តេចប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ បានឧបត្ថម្ភជូនអ្នកជំងឺទាំង៣រូប​ ដោយក្នុងម្នាក់ៗចំនួន១០លានរៀល និងគ្រួសារអ្នកជំងឺក្នុងម្នាក់ៗចំនួន ៥លានរៀលផងដែរ។