• លោកជំទាវ ឯម ផលាមុនី លោកជំទាវ ថាក់ ឡានី អញ្ជើញចូលរួមវេទិកាជាតិ ស្ដីពី “ស្រ្តីក្នុងភាពជាអុ្នកដឹកនាំ និងអភិបាលកិច្ច” ឆ្នាំ២០២៥
កាលពីថ្ងៃទី១៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវ ឯម ផលាមុនី លោកជំទាវ ថាក់ ឡានី សមាជិកក្រុមសមាជិកាព្រឹទ្ធសភា បានចូលរួមវេទិកាជាតិរបស់ក្រសួងកិច្ចការនារី ស្ដីពី “ស្រ្តីក្នុងភាពជាអុ្នកដឹកនាំ និងអភិបាលកិច្ច” ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ “ភាពជាអ្នកដឹកនាំរបស់ស្ត្រី និងក្មេងស្រី ដើម្បីទាំងអស់គ្នា” ដែលប្រពឹ្រត្តទៅក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅសណ្ឋាគាររ៉េស៊ីដង់សុខាភ្នំពេញ និងតាមប្រព័ន្ធវីដេអូអនឡាញ។
ក្នុងនោះមានវត្តមានស្រ្តីជាថ្នាក់ដឹកនាំមកពីព្រឹទ្ធសភា រដ្ឋសភា ក្រសួង ស្ថាប័ន អង្គទូតនានា រដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ អ្នកសិក្សាស្រាវជ្រាវ ដៃគូពាក់ព័ន្ធ យុវជន និងវិស័យឯកជន សរុបចំនួន ២,៤៥០នាក់ (ចូលរួមផ្ទាល់ប្រមាណ៤៥០នាក់ និងតាមប្រព័ន្ធអនឡាយ ប្រមាណ ២,០០០នាក់)។