• លោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី អញ្ជើញប្រគេនទេយ្យវត្ថុ ទេយ្យទាន និងបច្ច័យជូនវត្តចំនួន៥ ក្នុងស្រុកត្រាំកក់​ ខេត្តតាកែវ​
នាព្រឹកថ្ងៃទី៦​ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី សមាជិកាគណៈកម្មការទី២ព្រឹទ្ធសភា និងឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ា ឈឿន អ្នកតំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលកំពង់ចាម ព្រ​មទាំងក្រុមគ្រួសារ​ បានអញ្ជើញប្រគេនទេយ្យវត្ថុ ទេយ្យទាន និងបច្ច័យជូនវត្តចំនួន៥ រួមមាន៖​ ១-វត្តអង្គតាសោម​ ២-វត្តអង្គរត្នោត​ ៣-វត្តអង្គខ្ញាយ​ ៤-វត្តវេឡុវ័ន​ និង៥-វត្តប្រាសាទ​ ស្ថិតក្នុងស្រុកត្រាំកក់​ ខេត្តតាកែវ​ ដែលជាស្រុកកំណេីតរបស់លោកជំទាវបណ្ឌិត​។
ក្នុងវត្តនីមួយៗទទួលបាននូវ៖ ទៀនវស្សា ២គូ អង្ករ១០០គីឡូក្រាម ភេសជ្ជៈ៧កេស ទឹកបរិសុទ្ធ៨កេស មី១០កេសតូច ត្រីខកំប៉ុង១កេស និង២យួរ ទឹកដោះគោខាប់១កេស និង៥កំប៉ុង សាច់ក្រក១កេស ទឹកត្រី៦យួរ ទឹកស៊ីអ៉ីវ៦យួរ ស្ករស១២គីឡូក្រាម ទេយ្យទាន១កន្រ្កក ផែ្លឈើ១កន្រ្តក និង១ថង់ កាហ្វេ៣កញ្ចប់ធំ តែ៦កញ្ចប់តូច អំបិល២គីឡូក្រាម ទានតូច១ដុំ ធូបតូច១ដុំ ប្រេងឆា១ដប ធូបធំ១ដុំ អំពូលសូឡា២គ្រាប់ និងបច្ច័យកសាងសម្រាប់វត្តនីមួយៗ​ចំនួន ៣.៨០០​.០០០រៀល​។ បន្ថែមពីលេីនេះ​ ប្រគេនព្រះសង្ឃ ៥អង្គ ដោយមួយអង្គទទួលបាន ស្លាដក់១កញ្ចប់ ចង្ហាន់ ១ស្រាក់ និងបច្ច័យ ៧៦០.០០០រៀល ។