• ឯកឧត្តម ឡាយ សំកុល និងឯកឧត្តម ឈីវ យីស៊ាង អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៅវត្តវារិន្ទព្រែកលៀប វត្តមង្គលសត្ថាវ័ន្ត និងវត្តសូរិយាពោធិមាស ក្នុងខណ្ឌជ្រោយចង្វារ
ឯកឧត្តម ឡាយ សំកុល អគ្គលេខាធិការព្រឹទ្ធសភា ឯកឧត្តម ឈីវ យីស៊ាង នាយកខុទ្ទកាល័យសម្តេចតេជោប្រធានព្រឹទ្ធសភា ឯកឧត្តម ខេង សិទ្ធិគុណ ឯកឧត្តម ឡោក ឆាយ ឯកឧត្តម អោក បូរ៉ា អគ្គលេខាធិការរងព្រឹទ្ធសភា ឯកឧត្តមប្រធានពិធីការសម្តេចតេជោប្រធានព្រឹទ្ធសភា ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការនៃខុទ្ទកាល័យអនុប្រធានទី២ព្រឹទ្ធសភា និងអគ្គលេខាធិការដ្ឋានព្រឹទ្ធសភា បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៅវត្តវារិន្ទ (វត្តមព្រែកលៀប) វត្តមង្គលសត្ថាវ័ន្ត (វត្តព្រែកតាគង់) និងវត្តសូរិយាពោធិមាស (វត្តក្តីចាស់) ស្ថិតក្នុងខណ្ឌជ្រោយចង្វារ រាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ ដើម្បីឧទ្ទិសកុសលផលបុណ្យជូនដល់ញាតកាទាំង៧សន្តាន បុព្វការីជន និងវីរៈកងទ័ពដែលបានពលីជីវិតបម្រើជាតិមាតុភូមិ។