• លោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី​ អញ្ជេីញប្រគេនទេយ្យទាន បច្ច័យ និងសូត្រមន្តកាន់បិណ្ឌទី៧​ នៅស្រុកកំណេីត
នាថ្ងៃទី១៣​ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវបណ្ឌិត អ៊ុក ម៉ាលី សមាជិកាគណៈកម្មការទី២ ព្រឹទ្ធសភា និងឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ា ឈឿន តំណាងរាស្ត្រមណ្ឌល​កំពង់ចាម ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានអញ្ជេីញប្រគេនទេយ្យទាន បច្ច័យ និងសូត្រមន្តកាន់បិណ្ឌទី៧​ នៅស្រុកកំណេីតលោកជំទាវបណ្ឌិត​ ស្ថិតក្នុងភូមិជ្រៃយោង ឃុំអង្គតាសោម ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ។
ទេយ្យទាន និងបច្ច័យនាពេលនោះ បានប្រគេនជូន​វត្តចំនួន៤​ រួមមាន​ វត្តអង្គតាសោម​ វត្តអង្គខ្ជាយ​ វត្តត្រពាំងត្រគៀត​ និងវត្តដំរីរមៀត​ ដោយក្នុងវត្តនីមួយៗទទួលបាននូវ៖ បច្ច័យកសាងចំនួន ៤.៥៥០.០០០រៀល បច្ច័យសម្រាប់ចៅអធិការ ៦៩០.០០០រៀល និងបច្ច័យ ៥០០ដុល្លារបន្ថែមទៀត (សម្រាប់បុណ្យកឋិនទាន នាពេលខាងមុខ) ស្លាដក់១ អង្ករ៥បេ មី៥កេស ត្រីខ១កេសធំ ត្រីខតូច ៥យួរ ស្ទីង ១កេស កូកាកូឡា៤យួរ ទឹកបរិសុទ្ធ៤កេស ស្ករស១ធុងធំ សាប៊ូ១កញ្ចប់ធំ កាហ្វេ២កញ្ចប់ធំ សាច់ក្រក និងសាច់ជ្រូកមួយកន្រ្តក ទឹកស៊ីអ៊ីវ ២យួរ ខ្លាញ់១ប៊ីដុង ខ្ទឹម១ថង់ និងស្ករលាយទាំងដោះគោ១ថងធំ។