• ឯកឧត្តម ឈើយ ចាន់ណា បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងលើកទឹកចិត្ត បងៗកងទ័ពដែលកំពុងឈរជើងតាមតាមបណ្ដោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ នៅទីបញ្ជាការកងការពារព្រំដែនគោក លេខ៥០៣ ស្ថិតនៅភូមិថ្នល់បត់ ឃុំគោករមៀត ស្រុកថ្មពួក
នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១
ឯកឧត្តម ឈើយ ចាន់ណា លេខាធិការគណ:កម្មការទី៧ និងជាសមាជិកក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភា ប្រចាំភូមិភាគទី៤ អមដំណើរដោយ ឯកឧត្តម ស្រេង សុផល, ឯកឧត្តម លន់ វាសនា សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត, ឯកឧត្តម សាន វិជ្ជាសារ៉ាវុធ ប្រធានសាខាការពារអ្នកប្រើប្រាស់កិច្ចការប្រកួតប្រជែង និងបង្ក្រាបការក្លែងបន្លំខេត្ត លោក ស៊ីន សុខមាន លោក ថា លីន លោក ឈើយ លនវណ្ណារិទ្ធិ ក្រុមការងារយុវជនខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងសប្បុរសជន បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងលើកទឹកចិត្ត បងៗកងទ័ពដែលកំពុងឈរជើងតាមតាមបណ្ដោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ នៅទីបញ្ជាការកងការពារព្រំដែនគោក លេខ៥០៣ ស្ថិតនៅភូមិថ្នល់បត់ ឃុំគោករមៀត ស្រុកថ្មពួក ដើម្បីទប់ស្កាត់ពលករឆ្លងដែនខុសច្បាប់ និងទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ១៩។ នាឱកាសនោះ ឯកឧត្តមបានថ្លែងកោតសរសើរចំពោះការយកចិត្តទុកដាក់លើភារកិច្ចរបស់ខ្លួនបានយ៉ាងល្អក្នុងការបំរើជាតិមាតុភូមិ ពិសេសការទប់ស្កាត់ការឆ្លងដែនដោយខុសច្បាប់ ដើម្បីចូលរួមបិទបញ្ចប់ព្រឹត្តការណ៍សហគមន៍២០ កុម្ភៈ និងបានឧបត្ថម្ភជូននូវសម្ភារប្រើបាស់ប្រចាំថ្ងៃរួមមាន ៖