• ឯកឧត្តម ឈើយ ចាន់ណា ជាសមាជិកក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៤ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ កែ គឹមយ៉ានឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានអាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន បានអញ្ជើញចុះសាកសួរសុខទុក្ខ និងលើកទឹកចិត្ត បងៗកងទ័ពដែលកំពុងឈរជើងតាមបណ្ដោយព្រំដែន នៅទីបញ្ជាការសឹករងក្រុងប៉ោយប៉ែត និងវរ:សេនាតូចថ្មើជើង ៥១៤ ស្ថិតនៅភូមិសាស្ត្រព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ
នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍  ទី១០ ខែមេសាឆ្នាំ២០២១ ឯកឧត្តម ឈើយ ចាន់ណា លេខាធិការគណ:កម្មការទី៧ ព្រឹទ្ធសភានិងជាសមាជិកក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភាប្រចាំភូមិភាគទី៤  តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ កែ គឹមយ៉ានឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានអាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន  អមដំណើរដោយ ឯកឧត្តម ស្រេង សុផល, ឯកឧត្តម លន់ វាសនា សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត  ឯកឧត្តម សាន វិជ្ជាសារ៉ាវុធ ប្រធានសាខាការពារអ្នកប្រើប្រាស់កិច្ចការប្រកួតប្រជែង និងបង្ក្រាបការក្លែងបន្លំខេត្ត លោក ស៊ីន សុខមាន លោក ថា លីន និងក្រុមការងារយុវជខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ក្រុមការងារយុវជនក្រុង សង្កាត់ប៉ោយប៉ែត និងសប្បុរសជន បានអញ្ជើញចុះសាកសួរសុខទុក្ខ និងលើកទឹកចិត្ត បងៗកងទ័ពដែលកំពុងឈរជើងតាមបណ្ដោយព្រំដែន នៅទីបញ្ជាការសឹករងក្រុងប៉ោយប៉ែត និងវរ:សេនាតូចថ្មើជើង ៥១៤ ស្ថិតនៅភូមិសាស្ត្រព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ក្រុងប៉ោយប៉ែត ដើម្បីទប់ស្កាត់ពលករឆ្លងដែនខុសច្បាប់ក្នុងការការពារជំងឺកូវីដ១៩។ នាឱកាសនោះឯកឧត្តមបានថ្លែងកោតសរសើរចំពោះការយកចិត្តទុកដាក់លើភារកិច្ចរបស់ខ្លួនបានយ៉ាងល្អក្នុងការបំពេញការងារជូនជាតិមាតុភូមិ ពិសេសក្នុងការទប់ស្កាត់ពលករឆ្លងដែនខុសច្បាប់ និងត្រូវចូលរួមអនុវត្តឱ្យបានម៉ឺងម៉ាត់នូវវិធានការណ៍ ៣ការពារ និង៣កុំ និងគោលការនានាមួយចំនួនទៀតរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល។ ឯកឧត្តម បាផ្តល់ជូននូវសម្ភារគ្រឿងឧបភោគបរិភោគរួមមាន :