• ឯកឧត្តម យស ផានីត្តា និងឯកឧត្តម ឈួន ឡេង អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំអនុគណៈកម្មការនៃបណ្តាញសមាជិកសភា ប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺរាតត្បាតសកលនៃសភាប្រើភាសាបារាំង(APF) តាមប្រព័ន្ធនិម្មិត
នារាត្រីថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ចាប់ពីវេលាម៉ោង ១៩:០០នាទី ដល់ម៉ោង​ ២៣:០០នាទី​ គណៈប្រតិភូសភាកម្ពុជានៃអនុគណៈកម្មការបណ្តាញសមាជិកសភាប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺ រាតត្បាតសកលនៃក្រុមសភាជាតិកម្ពុជានៃសភាប្រើភាសាបារាំង(APF) រួមមាន៖ ឯកឧត្តម យស ផានីត្តា ប្រធានគណៈកម្មការទី២ព្រឹទ្ធសភា ឯកឧត្តម អង្គ វង្សវឌ្ឍានា ប្រធានគណៈកម្មការទី៦រដ្ឋសភា  ឯកឧត្តម ឈួន ឡេង អនុប្រធានគណៈកម្មការទី២ព្រឹទ្ធសភា និងឯកឧត្តមសាស្រ្តាចារ្យ ម៉ម ប៊ុនហេង សមាជិករដ្ឋសភា បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំអនុគណៈកម្មការនៃបណ្តាញសមាជិកសភា ប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺរាតត្បាតសកលនៃសភាប្រើភាសាបារាំង(APF) តាមប្រព័ន្ធនិម្មិត ក្រោមអធិបតីភាព លោក ឡូរ៉ង់ វែរលី (Laurent WEHRLI ) ប្រធានគណៈកម្មការ និងជាសមាជិកតំណាងរាស្រ្តស្វីស ផ្សាយចេញពីទីក្រុងប៉ារីស សាធារណរដ្ឋបារាំង វេលាម៉ោង១៣:០០នាទី ដល់ម៉ោង ១៧:០០នាទី ។
កិច្ចប្រជុំនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសមាជិក សមាជិកា ដែលជាសមាជិកនៃសភាប្រើភាសាបារាំង និងមន្រ្តីអគ្គលេខាធិការដ្ឋានសភាប្រើភាសាបារាំង។
នៅក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម យស ផានីត្តា បានចូលរួមផ្លាស់ប្តូរមតិស្តីពី សុខភាពគ្របដណ្តប់សកល ស្ថានភាពជំងឺលើសឈាម ស្ថិតិអ្នកកើតជំងឺអេដស៍ និងផ្ទុកមេរោគអេដស៍ និងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងឱសថក្លែងក្លាយនៅប្រទេសកម្ពុជា។